Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

MERIN BOHEMIA - chovatelská stanice psů plemene beauceron

Erin z Husovy tvrze

 

 

Erin z Husovy tvrze (CMKU/BC/3915/05)
Narozena: 13.6.2005, otec: Ufo de la Montagne du Seigneur, matka: Arleta z Husovy tvrze, DKK: 0/0, zkoušky ZM, ZVV1, výstavy V1 (MVP České Budějovice 2006), V2, r. CAC (Klubová Jihlava 2008), třída chovnosti 4-RECOMANDE, výška 67cm, váha 40 kg+. 
 

Odkazy: Erin - fotoalbum Rodokmen Pracovní třída

Otec: UFO DE LA MONTAGNE DU SEIGNEUR - odkaz na web 

Matka: ARLETA z HUSOVY TVRZE - odkaz na ChS  

 

Uchovněna Nová Živohošť dne 12.5.2007:
slovní posudek (M. Krinke): skus nůžkový, plnochrupá, mohutná fena, správné síly kostry, velmi dobře modelovaná hlava, mírně širší v mozkovně, správný pigment oka, správně utvářený krk, výborně utvářená celá horní linie těla, standartní hrudník, oba páry končetin dostatečně úhlené, prsty vpředu měkčí, méně výrazné pálení na tlamě a hrudi, velmi dobrá mechanika pohybu
povahový test (paní Armatol - Francie): 9, 8, 8, splnila výborně (první povahový test v ČR, posuzován rozhodčím z Francie) 
 
 
Krátce o Erin
Jedná se o mého prvního psa, při výběru plemene, jsme chtěli, aby se jednalo o společenského, aktivního psa, s kratší srstí, který bude moci být celoročně venku v kotci. Dále, aby mohl hlídat dům a to s ohledem na jeho velikost, vzhled a případně charakter (o tom jsem při výběru stejně nic nevěděl). K tomuto mohu říci, že beauceron to vše co jsme očekávali, splňuje a překračuje. Jedná se o velmi aktivní plemeno, se kterým není problém běžet několik km v lese nebo ujet 20 km kole (poradí si i s cyklistou na laně). Dále z Erin vyrost neuvěřitelný hlídač, vzhledem k tomu, že není nikdy zavřená v kotci a má k dispozici celý dvůr, tak nepropásne nikoho, kdo kolem našeho plotu projde nebo projede. Co se týká návštěv, tak dospělého člověka, který se zastaví u vrat ihned vyštěká. Něco jiného je to s dětmi, vzhledem k tomu, že od mala si hrála s našimi dcerami a jejich kamarády na dvoře, tak není problém, když je u nás několik dětí a hrají si s Erin (bez naší přítomnosti), z toho je úplně nadšená. Z Eriny vlastností mohu vyzdvihout charakter a schopnost si vyhodnotit situaci.
Vzhledem k tomu, že vedlejší vesnici je cvičák boxer klubu, tak jsem tam začal nepravidelně docházet. S minimální účastí na výcviku nebyl problém, aby Erin absolvovala zkoušky ZM a ZVV1, kdy nejvíce chyb při výcviku způsobil majitel. Pokud bych věnoval výcviku více času, tak by nebyl s Erin problém, aby zvládla i vyšší pracovní zkoušky, neboť jí výcvik baví, hlavně když vidí figuranta, tak je k neudržení. Psa jsem si pořídil ale ze shora uvedených důvodů a to, že bych s ním dělal nějaké zkoušky, jsem ani nepočítal. Rovněž je u Erin (a případných potomků) předpoklad výstavních úspěchů, absolvovali jsme však jen nutné minimum k uchovnění (možno posoudit dle otce a sourozenců z vyrovnaného vrhu "E").
Celkově mohu říci, že toto plemeno mohu všem doporučit a to i majitelům prvního psa v životě, nebo těm, kteří ho chtějí pracovně vést, osobně si myslím, že všestrannější, oddanější a zábavnější plemeno neexistuje.
 
 
TOPlist